Ekinezya Gripteki en önemli etkisi bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Bağışıklık sistemimizde zaten grip virüsünü tabiri caizse 'yalayıp yutan' doğal öldürücü hücrelerimiz olan akyuvarlarımız vardır ve ekinezya bunların hem sayısını hem fonksiyonlarını artırmaktadır. Dikkat edin, grip olmuş bir kişiyle her karşılaştığınız zaman grip olmazsınız, bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu stresli ve yorgun dönemlerinizde olduğunuz zaman bu mikroba yakalanırsınız.
Meyan kökü Hem bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, hem de içerdiği virüs öldürücü onlarca antiviral doğal antibiyotik ile meyan kökü Allah'ın sanki virüs enfeksiyonları için yaratmış olduğu bir bitki gibidir. Hele bu etkilerine bir de balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliklerini eklediğimizde meyan kökünün grip için ideal olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır.
Hepatitlerde de mucizeler yaratmaktadır, ancak bu ciddi durumda mutlaka doktor kontrolünde ve ekstre, kapsül gibi konsantre formlarını kullanmak gerekmektedir. Meyan kökü; Yüksek tansiyon, şeker ve böbrek hastalığı olanların da kontrollü kullanması gereken bir bitkidir.
Karabaş otu Karabaş otunun içeriğinde 70 den fazla bir birinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı oldukça etkilidir. Gribal enfeksiyonlarda bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.
Kekik Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu kekik gribe karşı etkilidir. Bir çok doğal antibiyotiği bünyesinde barındıran bir başka kıymetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak düzenli kullanılması gribi önlemektedir. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi daha da etkili olacaktır.
Sarımsak 5000 yıldır ilaç olarak kullanılan bu kıymetli sebze mutfağımızdaki en kuvvetli doğal antibiyotiktir. Hem virüsleri, hem bakterileri hem de mantar ve parazitleri öldürücü etkisi vardır. Mısır piramitlerinin yapımı sırasında işçilerin salgın hastalıklardan sarımsak yedirilerek korunduğunu tarih kitapları yazmaktadır. Her yeni çıkan antibiyotiğe bir kaç yıl sonra mikroplar tarafından direnç geliştirilip, işe yaramaz hale gelmelerine rağmen 5000 yıldır bu doğal antibiyotiğe direnç gelişememiştir, çünkü sarımsağın içeriğinde bir değil yüzlerce antibiyotik bulunmaktadır ve mikroplar birine direnç geliştirse diğerine geliştiremezler.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu