Bu diyetle fazla kilosu olanlar 15 gün içinde yaklaşık 10 kilo verebilir. Güzel ve yapılması kolay olan bir diyet tarifi. Ev dışında sık sık yemek yiyen ve davetlere katılanlar için ideal bir diyet listesi . Yalnız biraz masraflı bir diyet.
Sabah kahvaltıları her gün aynı yenilecek: 1 dilim kepek ekmeği, kibrit kutusu büyüklüğünde peynir (dilediğiniz çeşit olabilir), şekersiz çay,kahve.
PAZARTESİ: ÖÄžLE: İki adet katı pişmiş yumurta. Domates, salatalık, (miktar yok istediğiniz kadar.) AKŞAM: 8 tane ızgara köfte (ekmek içi konulmadan yapılacak), Limonlu Salata (dilediğiniz salatayı kullanabilirsiniz,sınır yok.)
SALI: ÖÄžLE: 1 simit, 1 bardak ayran AKŞAM: Haşlanmış Tavuk (yarım tavuk yiyebilirsiniz), Salata
ÇARŞAMBA ÖÄžLE: 200 gr. yoğurt (kaymaksız), 1 dilim kepek ekmeği, Salatalık (sınırsız) AKŞAM: 2 Büyük dilim ızgara et (ya da bir büyük ızgara balık), Salata
PERŞEMBE ÖÄžLE: 200 gram haslanmış patatesten yapılmış salata içine domates, taze soğan, salatalık eklenecek.limon ve hardal da konabilir, yağ yok. AKŞAM: 6 adet kuzu pirzola, Salata
CUMA ÖÄžLE: 2 yumurta ile yapılmış domatesli menemen, Salata AKŞAM: 1 büyük tabak haşlanmış yağsız makarna, Yoğurt
CUMARTESİ ÖÄžLE: Haşlanmış 2 adet sosis, Salata AKŞAM: 3 adet (az pirinçle yapılmış) biber,domates ya da kabak dolması, 2 kaşık yoğurt
PAZAR ÖÄžLE: 100 GR. beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, salatalık,domates AKŞAM: şiş ızgara, Salata
Kurallar: Aralarda acıktıkça, salatalık, marul, havuç yenilebilir. İçecek olarak şekersiz olarak her şey içilebilir. Salatalar yağsız olacak.
Muzaffer Kuşhan

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu