Opr.Dr. Feridun Kunak Diz ağrısı çekenlerin, menisküsü olanların kesinlikle hemen ameliyat olmamalarını tavsiye ediyor. Öncelikle dizlerine şifalı yağlar ile masaj yapmalarını ve birkaç egzersiz hareketi yapmalarını ,ancak ağrıların çok dayanılmaz olması, yürüyemeyecek hale gelinmesi durumunda ameliyat olunması gerektiğini öneriyor.
Malzemeler: 1 fincan buğday kepeği, 1 fincan zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kekik, 1 çorba kaşığı ince kıyılmış dereotu, 1 küçük siyah turp, 1 su bardağı su, lahana yaprakları.
Hazırlanışı: 1 su bardağı suyun içine buğday kepeğini, zeytinyağını, kekiği, dere otunu ve turpları rendeleyip koyduktan sonra lapa kıvamına gelene kadar kaynatın. Hazırladığınız lapayı dayanabileceğiniz sıcaklıkta dizlerinize sürün ve haşlanmış büyük lahana yaprakları ile üstünü kapatın.Streç filmle sararak bekletin. Ağrıların şiddetine göre haftada 2-3 kere uygulanabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu