Rimel, bakışlara, anlam, yoğunluk ve güç kazandırır. Yüzü yorgun görüntüden arındırır, canlılık kazandırır. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi daha uzun, daha kıvrık ya da daha hacimli bir görünüm verebilirsiniz.

Ayrıca rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizlemeniz de hem göz sağlığınız hemde makyajınız pürüzsüz görünmesinde önemli bir faktördür.

- Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli uygulamadan önce lenslerinizi takmayı unutmayın.

- Rimeli sürmeye üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı uygulayın.

- Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.

- Alt kirpiklerinizede rimel uygulamak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpiklere tek tek uygulayın.

- Kirpik fırçası kullanarak fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

- Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye kurumasını bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu