Püf Noktaları: Etiniz piştiğinde aynı kuyu kebabında olduğu gibi dökülecektir. Kuzu eti yağlı olduğunda pişirme esnasında yağ koymayın.

Tencereye et hariç başka bir malzeme koymanıza gerek yoktur. Arzu edilirse kuzu but yerine kuzu kol da kullanılabilir.

Malzemeler: 1 adet kemikleri çıkartılmış kuzu butu, 1 adet orta boy kuru soğan, 1 tatlı kaşığı pulbiber, yarım çay bardağı zeytinyağı

Yapılışı: Soğanı rendeleyip pul biber ve zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı kuzu butunun her tarafına güzelce sürüp etinizi çukur bir kaba yerleştirin.

Kabın ağzını hava almayacak şekilde kapatıp buzdolabında 15 saat bekletin. Daha sonra eti buzdolabından alıp temiz bir peçete ile etin üzerindeki soğanları silme yoluyla alın. Daha sonra eti çift tabanlı çelik bir tencereye yerleştirip kapağını kapatın ve en küçük ocağın en kısığında yaklaşık 5 saat pişirin.

Pişme esnasında kesinlikle tencerenin kapağını açmayın. 4 saatten sonra etin pişip pişmediğini kontrol edip duruma göre 5 saate kadar uzatın. www.kadincazayiflama.com

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu