Çalışan birçok kadın için sabahları makyaj yapmak bir süre sonra kuşkusuz işkence halini alır. Güzellik uzmanları, hem bu durumdaki hanımlar için hem de makyajını son ana bırakanlar için hızlı bir şekilde makyaj yapma ipuçları veriyor. İşte uzmanların kısa zamanda kusursuz bir makyaja kavuşmanızı sağlayacak hızlı makyaj önerileri.

Hızlı ten makyajı

Gözaltlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilceler ve kızarıklıklar varsa, cildinizden bir ya da iki ton açık bir kapatıcı kullanın. Fondöteninizi cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin. Büyük bir fırça ile pudranızı ve orta boy bir fırça ile allığınızı sürün.

Hızlı göz makyajı

Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün. Gözleriniz koyu renk ise bej ve sedef tonları sizin için ideal. Açık renk gözlerde, her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir. Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerine kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp, gölgelendirin. Kirpiklerinizi tarayın ve maskarayla belirginleştirin.

Hızlı dudak makyajı

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin ve rujunuzu fırça ile sürün. Dudaklarınızın tam ortasına rujunuzun tonunda parlatıcı sürmeden dışarı çıkmayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu