- Öncelikle ilk kural bol su içmektir. Su, cildi nemli tutar, kurumasını önler, ipeksi, canlı ve sağlıklı bir görüntü elde edersiniz.

- Akşamları bakım kremi sürmeden önce cilt güzelce temizlenmeli. Bunun için salatalık sütlü bir tonik yapabilirsiniz. Küçük bir salatalığı rendeleyip suyunu sıkın. İçine aynı miktarda süt katın. Bu karışımla pamuk kullanarak cildinizi silin. Arkasından gülsuyu ve kekikle yapılan bir tonik ile cildinizi iyice temizleyin. Cildi kurutmayacak banyo köpüğü, şampuan ve sabun ürünleri kullanılmalıdır. Banyo sonrası vücut sütleri de cildi besler ve nemini korur. 2 kaşık bal ile 2 kaşık sütü karıştırın. İyi bir yüz maskesidir.

- Kış aylarında C vitamini cilt bakımı için önemlilik arz eder. Özellikle sigara içenlerin C vitaminine ihtiyacı daha fazladır. Haftada 2 kere peeling yapmalılar. Bunun dışında rahat uyumaya özen gösterin. Güne ılık bir duşla başlayın. Vücuttaki kan dolaşımını düzenleyerek cildi canlandırır.

- Çinko asit içeren bir nemlendirici kullanın. Yoğun nem veren E vitaminli dudak bakım kremlerini kullanın. Sigaradan uzak durulmalıdır. Kış aylarında cilde daha yumuşak davranmak gerekir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu