ARKA: Şişe krem ile 36 ilmek kırmıa ile 36 ilmek başlanıp arka parça iki renk ile haraso Olarak örülmeye başlanacak. Beden boyu 27 cm'de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3,1 kere 2. 1 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 42 cm'de arka yaka ortasından 26 ilmek kesilerek aynı anda omuzlardaki ilmeklerde 1 kere 8 ve 1 kere 9 ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Bir ön kırmızı ile diğer ön krem ile örülecek. 36 ilmek başlanacak. Haraso olarak örgüye devam edilip beden boyu 27 cm'de kol evi oyuntusu için yandan 1 kere 3,1 kere 2.1 kere ilmek kesilecek. Beden boyu 36 cm'de ön yaka kenarından 1 kere 4, 1 kere 3. 1 kere 2, 4 kere 1 ilmek kesilip omuzda kalan 17 ilmekte 1 kere 8 ve 1 kere 9 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Kol bir kol kırmızı ile diğer kol krem ile örülecek. 42 ilmek başlanacak. Haraso olarak örgüye devam edilip yanlardan 1 ilmek içerden her 6 diş ha-raşoda bir artışlar yapılarak örülüp kolda 54 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 25 cm'de kol üst kesimleri için yanlardan 9 kere 2 ilmek kesilip tepede kalan 18 ilmekte kesilerek kol bitirilecek.

KAPÜŞON: Kırmızı ile 35 ilmek başlanacak. Haraso örgü olarak örülürken tek yapdan 1 ilmek içerden her 4 sırada bir 6 kere l'er ilmek artış yapılarak örgüde 41 ilmeğe ulaşılacak. Örgüye devam edilip kırmızı ile örülen kısım 30 cm olduğunda örgüye krem ile devam edilip krem ile örülen kısım 24 cm olduğunda alt başlangıçta artış yapılan taraftan 1 İlmek içerden her 4 sırada bir 6 kere l'er ilmek kesilerek 35 ilmeğe düşülecek, ilmekler kesilerek kapüşon bitirilecek. Hırkanın tüm yaka etrafına kapüşon dikilip ön parça uçlarına ip bükülerek takılacak. Kapüşonun üst kısmı arka ucuna püskül yapılıp dikilerek hırka bitirilecek.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu