Kadınlar, güzlü sezgileri, anaçlıkları, sabır ve pratik olmak gibi özellikleri ile erkeklerden bir adım önde.

Kadınların şimdiye kadar güzellikleri ile iş hayatında erkeklerden bir adım önünde olduğu ve bu yüzden başarılı olduğu tartışma konusuyn ya da erkek girişimciler için başarı kazanmanın şartları farklı değil. Her ikisi için de şartlar aynı. Ancak bunun yanı sıra kadınların doğuştan gelen ve erkeklere nazaran üstün yanları olduğu da bir gerçek.

Sorumluluk erken başlıyor

Kız çocuklara, genellikle erkeklerden beklenmeyen bir sorumluluk yüklenir. Aileye sahip çıkmaları, küçüklere kol kanat germeleri, ev işlerinde anneye yardım etmeleri beklenir. Ve bu yönde yetiştirilir. Erken yaşta bu kadar sorumluluk yüklenmesi, ileride iş hayatı için bir avantaj. Çünkü neyi, nasıl yöneteceklerini daha küçük yaşta öğrenmeye başlıyor ve bu konuda egzersiz yapıyorlar.

Pratiklik önemli avantaj

Kadınların özellikleri arasında aynı anda birkaç işi bir arada yapabilme yeteneklerinin olması da vardır. Bu da iş hayatı için gözardı edilmeyecek bir artıdır. Bunu test etmek hiç de zor değil. Çevrenizdeki kadınları gözlemlediğinizde telefonla konuşurken, bir yandan randevularını ayarladığını, ya da evdeyse yemek yaparken bir taraftan da çocuğuna ders çalışmasına yardım ettiğini farkedebilirsiniz. Kadınların bu pratikliği, erkekle- rin çoğunda bulunmaz.

İletişim daha kuvvetli

Kadınların, başka insanlarla ilişki kurması daha kolaydır. Üstelik sıkıştıkları zaman kolay yardım da isterler. Bunu gurur haline getirmezler. Bu nedenle de zorlukları aşarken kolay destek bulurlar. Erkekler ise genellikle sormak için çok sıkışmayı beklerler, bu da işleri açısından gecikme ve bir şeylerin kaybedilmesi anlamına gelebilir.

Cesaret ve sezgi

Bazen iş hayatı ve girişimcilik cesaret ve önsezi gerektirir. Önsezi ve duyguları güçlü olması kadınların önemli silahlarındandır. Cesur ve gözü kara oldukları için genellikle kafalarına koyduklarını yaparlar. Ancak bunların yanında iş tecrübesi, hesap, kitap ve strateji belirlemek de çok tabii ki önemli.

Sabır etkili silah

Kadınların ön plana çıktığı özellikleri arasında sabırlı ve dayanıklı olmaları da çok önemli, Girişimcilik için bu iki özelliğin önemi büyük. İşi başlatmaktan daha önemli olan, sürekliliğini sağlamak, sorunlar karşısında pes etmemektir. Kadınlar doğuştan sabırlıdırlar. Hedeflerine ulaşmak için beklerler. Bu sabır sadece iş hayatında değil, yaşadıkları ikili ilişkilerde de kendini gösterir. Hizmet alacak olan müşteri ya da şirketler, karşılarında sağlam şirketler görmeyi isteyeceklerdir. Bu nedenle kadınların dayanıklılığı avantajlarıdır.

Sesine duyurma arzusu

Kadınlar doğal olarak kendilerini tanıtmayı ve seslerini duyurmayı severler. Eğer yaptıkları işi seviyorlarsa da, onları durdurmak, susturmak asla mümkün değildir. Karşılarına çıkan iş alabilme ihtimali olan müşterilerine bütün detayları bir kalemde anlatmak bu yüzden onlar için çocuk oyuncağıdır. Ayrıca iş hayatında, bağlantılarını kullanmakta da kadınlar erkeğe göre daha başarılı.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu