Bitkisel tedavi uzmanı Prof Dr İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesini önlemek ayrıca yıpranmış saçları canlandırmak için lavanta kürünü anlattı.Lavanta kürü ile saç dökülmesinin önüne geçebilir ayrıca saçlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz.
Hazırlanışı: 3 su bardağı kadar suyu kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar lavanta attıktan sonra 5 dakika süreyle yüksek ateşte demliyoruz.Demlendikten sonra ılıması için bi süre beklenir ve ardından süzülür.
Süzdüğümüz lavanta kürü ile saçlarımızı yıkayıp yarım saat kadar etki etmesini bekliyoruz. Ardından sade su ile saçlarımızı duruluyoruz.Lavanta kürü saç dökülmesi bitene kadar her hafta 1-2 defa uygulanır.Saç dökülmesi durduktan sonrada haftada 1 kere koruma amaçlı kullanabilirsiniz.İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesini önleyen kürün her tip saç için uygulanabiliceğini söyledi.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu