Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Wilson hastalığına karşı hibiskus kürünü tavsiye ediyor. Ender rastlanan Wilson hastalığını karaciğer, kornea, böbrekler, iskelet sistemi ve diğer organlarda yoğun bakır birikimi sonucunda oluştuğu bilinmektedir.
Vücuttan bakır atılmasını sağlayacak etkin maddeler, hibiskus çiçeğinin en alt taç yapraklarında bulunmaktadır. Hibiskus toplanırken, çiçeklerinin en alt taç yaprakları hiç bir işe yaramaz diye atılmaktadır. Gerçekte nimetin hikmeti bu konuda çiçeğin en alt taç yapraklarında saklıdır.
Wilson hastaları için hibiskus kürünün hazırlanışı: Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynayan suyun içine bir yemek kaşığı ilave ediln. Kısık ateşte üç dakika demledikten sonra ocağın altını kapatın, ılınana kadar bekletin. Ilıdığında süzün. Yavaş ve yudum yudum için. 15 gün süre ile günde üç kere, öğleden önce, öğleden sonra ve akşam yatarken olmak üzere için. Her seferinde taze hazırlamak zorunludur. İki ayda bir kere, 15 günlük kürü tekrar edin.
Dikkat: Hibiskus bitkisinin en güçlü özelliklerinden biri de topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişmekte olan hibiskusların kullanılmaması ve hasat edilmemesi gerekir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu