Kilo alınamamasının birçok sebebi vardır. Örneğin: tiroit bezinin olması gerekenden hızlı çalışması, bağırsaklarda parazit ihtimali, iltihaplı bağırsak, ülseratifkolit, genetik veya psikolojik birçok sebep olabilir. Bu sebepleri sadece bir uzman belirleyebilir. Doktorunuzun önerilerini almadan buradaki bilgiler ile kendi kendinize teşhis koyarak hareket etmek size zarar verebilir. Bu makale İbrahim Saraçoğlunun önerileridir.
Kilo almak isteyen bayanlar için uygulanacak kür:
Bir hafta süreyle kahvaltı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak suyla çiğnemeden 3-4 adet karanfil yutunuz. Tüketeceğiniz her tür etle beraber mutlaka orta boy ızgara yapılmış ya da pişmiş domates yemelisiniz. Akşam yemeğinizden  1-2  saat sonra, bir bardak melisa çayı tüketin. Öğünlerinizde sadece buğday ekmeği tüketin. Her gün bir ay süreyle 10-15 tane antep fıstığı tüketin. Meyvelerinizi mutlaka yarım kase yoğurdun içine doğradıktan sonra yiyiniz. Meyve seçiminde daha çok beyaz üzüm ve muzu seçin.
Öğlen yemeklerinde mutlaka 1 adet haşlanmış patates yemelisiniz. Tatlılarınızı  mutlaka üzerine bol tarçın serperek yemelisiniz. Acı olmadığı takdirde  salatanızda sivri biber ya da dolmalık biber 30 günsüreyle eksik olmamalı. Her gün  mutlaka yirmi dakika süreden az olmamak şartıyla yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün aynı saatlerde yürüyüş yapmaya dikkat edin.Yasaklar Her gün 2  bardaktan fazla çay tüketmemelisiniz. Kahve ise sadece 1 fincan. Turşu, karabiber, acı biber ve sütten mümkün olduğunca uzak durun . En az 2  ay süreyle, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası yememelisiniz. Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu