Egzersiz yapmak istiyorsanız mutlaka yanınızda bir spor danışmanı bulundurmalısınız. Ya da spor salonunda gözetim altında spor yapmalısınız. Seviyeleri düşük hızda tutmalı ve kendinizi az yormalısınız. Sırt, diz, ayak bileği yaralanma eğilimleri hamilelik sırasında artar.

Hamilelere tavsiye edilen spor yogadır. Hem dinlendirici ve huzur verici, hem de etkili ve sağlıklı bir spordur. Kilonuzu kontrol altında tutar ve kazançlı çıkarsınız. Esneklik ve nefes tekniklerini öğrenirsiniz ve bebeğinize faydası dokunur. Tüm yoga pozisyonları hamile kadınlar için uygundur.

Eğitmen ile birlikte bisiklet te sürülebilir. Hamile dostu sporlardan biri de yüzmedir. Yürüme bandından kaçının. Sırtüstü yatarken ağırlık kaldırmayı deneyin. Ayakta yapılan sporlardan mümkün olduğunca kaçının. Bunlar bebeğin kan basıncını etkiler, rahmin kan damarlarını sıkıştırabilir. Kalp ritmi 140ı geçmemelidir. Bu sayı kişiye göre değişir. Doktorunuza danışmanız gerekir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu