Yıllar geçse de her zaman güzel bacaklar için yapmanız gereken en önemli şart spor. Spor, kaslarınızı geliştirerek gergin ve sıkı bacaklara sahip olmanıza yardımcı olur. İlerleyen yaşlarla birlikte görülen sarkmaları da büyük oranda engeller. Spor ayrıca, kan dolaşımını düzenleyerek, cildin sağlıklı ve pırıl pırıl görünmesini sağlar.

- Masaj ve bakım da en az spor kadar önem taşır. İlk olarak, bacaklarınızın altına bir tabure ya da uzanıyorsanız yastık koyun. Bu, hızlanan kan dolaşımını düzenler ve spor sonunda zehirli maddelerin atılmasını sağlar.

- Artık masaja başlayabilirsiniz. Ayak parmaklarından dizlerinize kadar yavaş hareketlerle kaslarınızı ovun. Bunu yaparken, tüm kaslarınızın gevşediğini hissetmeye çalışın.

- Sıra, ölü derilerin atılmasına geldi. Bu işlem için, uygun bir masaj fırçası ya da kıl kese kullanabilirsiniz. Önce ılık bir duş alın, böylece gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaksınız. Duştan sonra bacaklardaki kuru üst derinin soyulmasını sağlayan bir peeling kremini bacaklarınıza hafifçe yedirin. Daha sonra da bir fırça ya da kese yardımıyla, bacaklarınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak ölü deriyi temizleyin. Bu işlem ile kan dolaşımınız hızlanacak ve ışıl ışıl bacaklara sahip olacaksınız.

- Eğer selülit probleminiz varsa, yapılacak en önemli şey, beslenmenize dikkat etmektir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu