Eşinizle iletişim sorunları yaşıyorsanız, evliliğinizin sallantıda olduğunu hissediyorsanız evlilik terapisi işe yarayabilir. Evlilikler, ilişkiler her zaman başladığı gibi coşkulu sürmeyebiliyor. Bu noktada ilişkiyi sorgulamak, tekrar eskisi gibi mutlu bir birlikteliğe döndürmek için karşılıklı emek sarf etmek gerekiyor. Evlilik terapisi de burada devreye giriyor. Eşler arasında yaşanan iletişim sorunları, aldatma, güven kaybı, cinsel sorunlar gibi konularda yapılan evlilik terapisi, bir terapist ve eşlerle birlikte gerçekleşiyor. Haftada 1 seans (1 saat) olarak uygulanıyor ve sorunun durumuna göre kaç hafta süreceği uzmanla birlikte kararlaştırılıyor. Evlilik terapisi eşlerle birlikte ve ayrı ayrı yapılan görüşmelerle sürdürülüyor.
Evlilik bozukluklarında terapinin hedefleri Duygusal gerginliğin ve yetersizliğin hafifletilmesi. İyilik düzeylerinin arttırılması . Duygusal bozulmanın dağıtıcı etkilerine karşı bağışıklık. Her bir eşi evlilikte kişiliğinin psikodinamik yapısını anlama sorumluluğunu ele almaya ikna etme
Evlilik terapisi ne zaman devreye girer Evlilik sorunlarını bireysel terapi çözümleyemediğinde, Sorunun başlamasında eşlerin bir ya da ikisinin kesinlikle evlilik olayları ile ilişiği olduğunda, Evlilik terapisi, çatışan bir çift tarafından istendiğinde, Eşler arasında iletişim sorunları evlilik terapisi için yeterli bir nedendir.
Evlilik terapisi hangi durumlarda, kimler için gereklidir
İletişim Sorunları , Sadakatsizlik(Aldatma), İş-Özel hayat arasındaki dengesizlikler , Çocukların davranış ve okul sorunları , Aile bireylerinden birinin kaybı , Aile-içi çatışmalar , Çocukluk dönemi travmaları , Yeniden evlenen çiftler Evlatlık alan aileler , Aile-içi şiddet , Aile-içi cinsel taciz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu