Ender Saraç 3 hafta boyunca sürekli şekilde uygulandığında göbeği eriten egzersiz hareketlerini açıkladı.
Mekik hareketi Dizlerimizi bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yere temas halindeyken iki elimizi ensemize koyup hızlı, sık ve kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabahları ve akşamları 50 kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirmede çok faydalıdır, mekik yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların erimesine yardımcı olur.
Bel kasları için mekik Bir taraftaki kolumuzu, bükük olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareket karnın yan bölgesinde olan kasları çalıştırmak için idealdir.
Sopalı hareket Bu harekette bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlıca döndürerek 4-5 dakika bu hareketi yapıyoruz. Bu haraket karnın yan kısmındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesi için faydalıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu