Ender Saraç sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak isteyenlere tamamen bitkisel ve cilde en ufak bir yan etkisi olmayan güneş kremi tarifini bizlerle paylaştı.
Malzemeler: 4 ölçek kayısı yağı, 1 ölçek hindistan cevizi yağı,1 ölçek susam yağı, 1 ölçek havuç yağı.Yapmak istediğiniz krem miktarı değişebiliceği için belli bir miktar için tarif vermedik.Listedeki malzemeleri verilen oranlarda ekleyerek istediğiniz miktarda güneş kremi yapabilirsiniz.Güneş kreminizin hazır olması için listede verilen yağları karıştırmanız yeterli olacaktır.
Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak isteyenler için Dr. Ender Saraç bazı önerilerde bulundu. Güneş ışığına direkt şekilde maruz kalmamaya çalışın.Kalmak zorundaysanız mutlaka nemlendirici ve koruyucu kremler kullanın. Bronzlaşmanın en iyi doğal yolu A vitamini öncül maddesi olan Pletakaroten almaktan geçer. Pletakarotenun bol miktarda bulunduğu besinler şunlardır:bal kabağı, mandalina, kayısı, havuç ve kırmızı dolmalık biber. Güneşlenmenin ardından aloeveralı saf bir jelin içine az miktarda sızma zeytinyağı karıştırıp vücudunuza sürerseniz cildiniz hem kuruluktan kurtulur hemde ihtiyacı olan nemi sağlarsınız.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu