Sadece salata ve meyve yiyerek kilo vermeye çalışıp başarılı olamadıysanız, yalnız değilsiniz. Bu aslında herkesin yaşadığı bir problem. Hatta bazılarımız bunun sonucunda o kadar demoralize oluyoruz ki, tüm kilo verme planlarımızdan vazgeçmeye karar verebiliyoruz.

Aslında bütün bunlar, klasik diyet hatalarını sürdürmekten kaynaklanıyor. Eğer mesela bin ya da daha düşük kalorilik bir diyet uygulamaya kalkarsanız, sürekli aç kalmaktan ötürü o diyeti bırakmanız çok muhtemeldir. Ünlülerin yaptığı çoğu diyet, belli bir besin veya besin grubunu programın dışında tutmaya yönelik olduğundan, bağlı kalınmaları ve başarılı olunması zor diyetlerdir. Pek çok insan zayıflamak istediğinde, aldığı kalori miktarını azaltıyor ama egzersizi bu programa dahil etmeyi düşünmüyor. En sık yapılan hatalardan biri de, düşük kalorili gıdaların sağlıklı gıdalar olduğunu düşünmek. Çünkü çoğu sağlıklı besin aslında oldukça kalorilidir.

10 klasik diyet hatası

KISA VADELİ DÜŞÜNMEK, ÜNLÜLERİN DİYETLERİNİ TAKİP ETMEK, YEDİKLERİNİZ KONUSUNDA KENDİNİZİ ALDATMAK, EGZERSİZİ PROGRAMINIZIN DIŞINDA BIRAKMAK, BAZI BESİNLERİ TAMAMEN LİSTE DIŞI TUTMAK, ÖĞÜN ATLAMAK, DÜŞÜK KALORİLİ BESİNLER HEP SAĞLIKLI DEĞİL, BÜYÜK PORSİYONLAR, İÇECEKLERİN DE KALORİ İÇERDİĞİNİ UNUTMAK, ÇOK SIK TARTILMAK.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu