Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

Avrupa'da kişi başına yıllık maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.

Maden suyunun diğer faydaları: Sindirim sistemine olumlu etkisi var. Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder. Selülit oluşmasını engeller. Normal su vücutta 6 saat kalırken, maden suyu saatte atılır. Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller. Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu