Bağırsak parazitlerini 2 grupta inceleyebiliriz. Yuvarlak solucanlar ve Kıl kurtları. Ahmet Maranki bitkisel yollarla bu 2 gruba dahil olan bağırsak rahatsızlıklarından kurtulmak için önerililerini paylaştı.
Yuvarlak solucanlar 10-20 cm civarında olup genede 3 -10 yaş arasında görülür.Bağırsaklarında yuvarlak solucan olan çocuklarda karın şişlliği,karın ağrısı,zayıflama ve kaşıntı görülür.Yuvarlak solucanların tedavisi için 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı kadar papatya atılır.10 dakika kadar demlenerek süzülür. Yemeklerden 1 saat kadar önce olmak şartıyla hergün 3 bardak içilir.
Kıl kurtları ise 3-4 milimetre boylarında olup çıplak gözle çok zor görülebilen minik kurtlardır.Bağırsaklarında kıl kurdu olanlar uykusuzluk,sinir bozukluğu,baş dönmesi ve apandist bölgesinde ağrı sorunu çekerler.Kıl kurtlarını yok etmek için her sabah aç karnına 250 gram çilek yenmelidir.Eğer öğleye kadar başka birşey yemezseniz etkisini görürsünüz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu