Yunanistanlı araştırmacıların yaptığı bir araştırma, günde içilen birkaç fincan yeşil çayın kalp krizi riskini azalttığını ortaya çıkardı

Yeşil çay kalp krizi riskini azaltıyor

Yunanistanlı araştırmacıların yaptığı bir araştırma, günde içilen birkaç fincan yeşil çayın kalp krizi riskini azalttığını ortaya çıkardı.

Yeşil çayın kan dolaşımını düzenlediğini ifade eden Atina Tıp Fakültesi Kardiyoloğu Araştırmacı Charalambos Vlachopoulos, başlangıç olarak hergün 2 fincan yeşil çayın içilmesi gerektiğini ifade etti.

Kalp krizinin, biriken yağların damarları zorlayıp tıkaması ve damarları tahrip eden yüksek tansiyon dolayısıyla meydana geldiği ve günümüz dünyasında en çok ölüme neden olan hastalık olduğunu ifade eden Vlachopoulos, "Yeşil çay, dolaşım faaliyetlerini düzenleme bakımından daha yararlı olmasına rağmen Batı dünyası tarafından siyah çaya nazaran daha az tüketiliyor" diyerek yeşil çayda bulunan yüksek kaliteli "flavonoid" adındaki yararlı bileşen maddesinin, kakao, domates ve üzümde de bulunduğuna dikkat çekti. LONDRA (İHA)

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: