Zayıflamak ve güzel bir vucuda sahip olmal denildiğinde hemen hemen herkesin aklına ilk gelen spor salonlarıdır. Gündelik yaşamın ve hayat standartlarının getirdiği nedenlerle birçok kişi için spor salonları tam bir kabustur. Bu sebeple egzersizi fark ettirmeden hayatımıza sokmaktan başka bir çare kalmadı.Yorulmadan egzersiz yaparken, diğer taraftanda eğlenmek istiyorsanız işte size çaktırmadan egzersiz yapmak için birkaç ipucu.
Televizyon kumandası alışkanlığınızı yok edin. Yerinizden kalkarak kanal değiştirirseniz ve bu işlem için hergün 1 dakika harcarsanız bir senede ortalama olarak 2.2 kilo verebilirsiniz. Teknolojinin getirdiği kolaylıklarından vazgeçmek zor olabilir. Televizyon kumandasını saklamakla işe başlayabilirsiniz.
Kadınlar acaba ev işi yapmanın 1 saat aerobik hareket yaparcasına faydalı olduğunu biliyormu dersiniz? Silmek, süpürmek derken farkındamısınız ne kadar enerji harcıyorsunuz? Ev işleri sırasında ne kadar hızlı hareket edersiniz, o oranda kalori yakarsınız.Yok bu biraz saçma geldi diyenlere bir hatırlatma: Yarım saat elektrik süpürgesiyle ev süpürmek 10 dakika jogging veya 15 dakika hafif tempolu yürüyüş ile eşdeğerdir
Birçok insan uzun süreli ve sık reklam molalarına öfkeleniyor. Reklam aralarını kendinize ayırmaya ne dersiniz? Reklamların ortalama uzunluğunu göz önüne alırsak, şu hareketleri kolayca reklam aralarında yapabilirsiniz: Her akşam en az 30 kere yerinizden kalkıp oturun. Oturduğunuz yerde  bacak kaldırma egzersizleri yapın. Hatta televizyon seyrederken kollarınızı esnetin. İşte forma kavuşmak için yormayan bir egzersiz uygulaması.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu