bacaklara sahip olmadan giydikleri kıyafetler ne kadar yakışır? Sizcede giydiğiniz kıyafetlerin yakışması için harika bacaklara sahip olmanız gerekmiyormu? Sadece bakımlı ve temiz bacaklarmı düzgün görünür? Bu sorulara ister evet ister hayır yanıtını verin. Baş döndürücü bacaklara sahip olmanın yegane yolu düzenli egzersizden geçiyor.Bir diğer önemli faktör ise beslenmeye dikkat edilmesi.
Bacaklarınızın yada bacak bölgelerinizin kalın ve dolgun oluşu, genellikle ırsi ve kalıtsal faktörlerdendir. Dolaşım sorunları yada bacak şişmeleri yaşıyorsanız problem daha da vahim boyutlara varabilir. Merak etmeyin biraz bitkisel yağ ve bol miktarda lifli besin içeren,vitaminler ve tuzlar açısından zengin beslenme yöntemlerini denerseniz bacaklarınızın güzelleştğini fark edeceksiniz. Ayrıca alkol ve tatlı tüketimini mümkün olduğunca sınırlandırın.Mevsim meyve ve sebzelerinin harika bacaklara sahip olmak için vazgeçilmez unsurlar olduğunu unutmayın.Düzenli ve biliçli beslenmeyle yöntemleriyle selülitten kurtulabilir, bacak yağlarınızı yakabilir ve bacak şişliklerinin bittiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.Bayanlar güzel
Bacaklarınızı kuvvetlendirip şekle sokacak en iyi egzersiz seçenekleri olarak bisiklet, yürüyüş, koşma ve yüzme sıralanabilir. Bu aktiviteleri düzenli şekilde yaparsanız bacaklarınızı kısa bir sürede istediğiniz ölçülere sokabilirsiniz.Bacaklar için en faydalı 2 egzersiz yöntemi ise şunlardır. Yere vücudunuz yan şekilde uzanın. Vücut ağırlığınızı popo ve baldır kısmına verin. Yan döndüğünüz yöndeki dizinizi kendinize doğru çekin. Diğer bacağınızı iyice uzatın. Bacağınızı 30 kez aşağı yukarı hareket ettirip, diğer yanınıza dönün.Bu işlemi hergün 3 kere uygulayın. Yüzüstü yere uzanın, ellerinizi çenenizde birleştirin. Bacaklarınızı yönü yukarı bakacak şekilde  kaldırın ve makas şeklinde 30 kez hareket ettirin. Egzersizi günde 3 defa tekrarlayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu