Bel Ağrısının Nedenleri arasında zorlamanın yanında; romatizma, kireçlenme, kırık, bel fıtığı gibi çeşitli sebepler olmakla birlikte ancak %2'si bel fıtığından kaynaklanır.

Bel Ağrısı Tedavisi ağrıya neden olan sebebe göre yapılır. Bununla birlikte, ağrıyı hafifletmek için aspirin gibi ağrı kesiciler kullanılabilir. Ayrıca Bel Ağrısının ilk 48 saatinde ağrıyan bölgeye soğuk su torbası 5-10 dakikalık sürelerle konabilir. Daha uzun süren ağrılarda sıcak su torbası kullanılır. Disk kayması, bel fıtığı gibi nedenleri olan Bel Ağrılarında doktor tedavisi gerekir.

Bel Ağrısından Korunmak için sırt kaslarını güçlendirmek ve esnekliğini arttırmak için düzenli egzersiz yapılmalıdır. Fazla ağır kaldırmamalıdır. Ağırlık kaldırırken kaldırdığınız cismi vücudunuza yakın tutarak ve sırtı bükmeden kaldırılmalıdır. Öne eğilmek yerine dizleri kırarak cisim yerden alınmalıdır. Aşırı kilolar ve sigara da bel ağrısını tetikleyen unsurlardandır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: