Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan sıkı bir rejim programıyla kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Kilo vermek için uzun süreli bir diyeti uygulamak istemeyenler, haftasonunda giyecekleri elbisenin içine girebilmek için sabredemeyenler tarifini verdiğimiz 3 günlük diyet tam size göre.

Kahvaltı: Bir tabak doğal yoğurt, 200-250 ml süt ya da 100 gr yağsız beyaz peynir. Süt sevmeyenler için bu ürünlerin yerine 2-3 yumurta ya da 2 parça jambon veya 100 gr et tavsiye edilebilir. Bir adet meyve, suni tatlandırıcılı bir sıcak içecek.

Öğle yemeği: 150 gr et ya da 200 gr balık (200 gr uskumru, 4 parça pişmiş jambon, 1 adet tavuk butu ya da 4 adet haşlanmış yumurta) 200 gr sebze; yeşil salata, domates, havuç, salatalık, hindiba, karnıbahar ya da sebze yemeğ (10 gr zeytin yağıyla birlikte).

Akşam yemeği: 150 gr et ya da 200 gr balık (200 gr buğulama balık, 1-2 parça soğuk et, 1 kutu ton balığı ya da 3-4 parça somon füme) 200 gr sebze; patlıcan, mantar, şalgam kökü, kereviz, yeşil ya da kırmızı biber, kabak, ıspanak, kuşkonmaz (10 gr zeytinyağı ile beraber). Eğer çok aç iseniz, proteini arttırabilirsiniz. Örneğin tavuk yiyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu