Malzemeler: 1 adet Amerikan kıvırcığı veya normal kıvırcık, 2 adet kabuğu soyulmuş, ince yassı kıyım domates, 1 adet soyulmuş salatalık (dörde,uzunlamasına kesilmiş, yassı kıyım), 4 adet isteğe göre acı veya tatlı sivribiber (tohumu alınmış), 8 adet yeşil soğan, (beyazı yeşili bir arada, yassı kıyılmış), Yarım bağ dereotu, ince kıyım. Sosu için: 1 adet limon suyu, 1 kahve fincanı sıvı yağ, 1 kahve fincanı yoğurt, Yeterince tuz.
Yemeğin Tarifi Önceden yıkanmış, sudan arıtılmış Amerikan kıvırcığını veya normal kıvırcığı dörde bölüp gayet ince, piyaz kıyımı kıyın.
2 adet domatesi dörde bölüp ince kıyın. Salatalığı dörde bölüp ince ince kıyın. Sivri biberi, yeşil soğanı ve dere otunu ince ince kıyarak hepsini birlikte derin bir salata kabına koyun.
Sosun yapılışı Limon suyunu, sıvı yağı, yoğurdu ve tuzu bir kaba koyup, çırpma teliyle iyice çırpıp salatanın üzerine dökün. Salatayı iki elinizle iyice harmanlayıp sosun her yere işlemesine özen gösterin. Salatanız servise hazırdır.
Püf noktası: Aşçılar arasında çok meşhur olan bu salatanın en önemli özelliği malzemenin çok iyi karıştırılması ve salatanın lezzetinin böylelikle iyi çıkmasıdır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu