Richard Gere, Ewan McGregor, Hilary Swank gibi ünlü oyuncuların rol aldığı "Amelia", 1937 yılında uçakla dünya turuna çıktığında Pasifik Okyanusu'nu geçerken kaybolan Efsanevi Amerikalı pilot Amelia Earhart'ın hayatını anlatıyor.

1897- 1937 yılları arasında yaşayan ve 5 Ocak 1939′da resmen öldüğü ilan edilen ABD'li pilot ve yazar Amelia'yı 2 Oscar ödüllü Hilary Swank canlandırıyor. Richard Gere'se filmde Amelia'nın kocası rolünde. Ewan McGregor'ın canlandırdığı Gene Vidal ise Amelia'nın kocası dışındaki aşkı.

Amelia Earhart yayıncı George Putnam ile yaptığı sıra dışı bir ortaklık yapar. Bu ortaklıktan evlilikleri doğar. Evlilikleri, Amelia'nin havacılıkta elde ettiği erken başarıların, şöhrete ve servete kavuşmasının da arkasındaki güçtür. Birbirlerine ihtiras, hayranlık ve büyük bir aşkla bağlı olan çiftin aralarındaki bağı, Amelia'nin Gene Vidal ile yaşadığı kısa tutkulu ilişki bile sarsamaz. www.kadincazayiflama.com

Yönetmen: Mira Nair.

Senaryo: Susan Butler, Mary Lovell.

Tür:  Dram, Biyografi.

Yapım:  ABD, Kanada 2009 111 dakika .

Dil: İngilizce

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu