Sürekli hale gelen öksürük bir rahatsızlık değil,olması muhtelemel birçok hastalığın belirtisidir. Tıbbi hastalıklara bağlı olmayan uzun süreçli öksürükler için uygulanabilicek bitkisel tedavileri inceleyelim. Bu tedavi uygulamalarının tamamı bitkilerle tedavi konusunda uzman olan Ahmet Marankiye aittir.
Malzemeler: 2-3 parça parmak ucu büyüklüğünde zencefil, bir tutam ıhlamur, 1 çay kadar kaşığı hibiskus, 1 çay kaşığı  kadar şahtere otu.
Uygulanışı: Bütün malzemeleri 250 gram suyun içinde 4 dakika kadar kaynatın.2 dakika süreyle kısık ateşte demledikten sonra içebilirsiniz. Bu yöntemi uygularken şekeri fazla kullanmak doğru değildir.
- Hergün 2-3 defa sakız gibi meyan kökü çiğnemek öksürük için faydalıdır.
- Kronik öksürük rahatsızlığı olanlar 2 adet kara turpu, oyacak yardımıyla 5-6 yerinden oyunuz. Oyukların içine süzme bal doldurunuz. Oyukların üstünü turp parçalarıyla kapatarak 24 saat bekletiniz.1 gün sonra turpun içindeki sıvıyı cam şişeye doldurunuz ve hergün 3 çorba kaşığı içilir.
- Ihlamur, zencefil, meyankökü karıştırılarak kaynatılıp içildiğinde öksürüğün düzelmesi için etkisi büyük olmaktadır. Ahmet Maranki sıraladığımız yöntemlerin 1 tanesinin bile uygulanmasının yeterli olacağını söylüyor.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: