Cilt ve saç güzelliği insanların en çok önem verdikleri güzellik bölgeleri arasında sayılabilir. Suna Dumankaya saçlarınız ve cildiniz için güzellik tavsiyelerinde bulundu.
* Eklem bölgelerinizde nasır ve kararma varsa bu sindirim veya dolaşım bozukluğunuz olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorun için hergün maydanoz suyu içebilir,vücudunuza hergün kese yapabilir,kararan bölgeleri limon suyu ile ovalayablirsiniz.
* Gözlerinizin altında morluklar varsa ve bu göz altı morlukları genetik bir hastalıktan dolayı kaynaklanmıyorsa, gözlerinizin altına hergün elma suyu kompresi uygulayın. 10 dakikalık uygulama yeterli olacaktır.
* Eğer çok yağlı saçlarınız varsa 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kadar kekik suyu ve 1 çay kaşığı  kadar tuzu bir kap içinde  karıştın. Saçınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız karışımı  saç diplerine sürün. 2  saat ılık havlu sarıp bekleyin. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi her hafta 2-3 defa yapabilirsiniz.
* Yanaklarınızda küçük oyuklar varsa cildinizi oynayarak tahriş etmeyin. Yağlı yiyecekler ve asitli içeceklerden uzak durun yeter. Ayrıca cildinizi kekik çayı ile temizleyebilirsiniz. 1 çay kaşığı soya unu, 1 çay kaşığı kuru maya, 1 tablet toz haline getirilmiş aspirin ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırarak  haftada 2-3 kere oyuklu bölgelere  sürün. 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayın.
* Cilt kuruluğundan şikayet ediyorsanız  1 tatlı kaşığı havuç suyu , 1 tatlı kaşığı salatalık suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Güneşli havalarda dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu özelliği olan bir krem sürün.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu