Suna Dumankaya
Uykusuzluk , ağlamak,fazla güneşe maruz kalmak ,vücutta su kaybı,sigara içmek, kalp hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları aşırı tuz tüketimi,çeşitli alerjiler,kansızlık ve demir eksikliği,yüksek ateşle seyreden hastalıklar ya da genetik nedenlerle ortaya çıkabilen göz altı morlukları tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Bu morluklardan kozmetik önlemlerle kurtulmak ya da hafiflemesini sağlamak mümkündür. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunlardan yararlanın.
Tedavi şekilleri Gözaltı halkalarına  salatalık ya da patates dilimlerinin  veya çay kompreslerinin iyi geldiği bilinmektedir.Bu malzemeleri poşetle değil taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulamak daha iyi çözümler verecektir.Kullandığınız göz kremi mutlaka K ve C vitamini içermelidir.
Gözaltı morlukları için bitkisel tedaviler: 1-) 2 parça pamuğu soğutulmuş papatya yada lavanta çayına batırarak suyunu sıkarak göz kapaklarınıza uygulayın. Ayrıca mutlaka 25 yaşından sonra  göz çevresi için krem kullanılması gerekir... 2-) Bir başka  doğal bakım önerimiz ise göz çevresi için avakado ve buğday yağıdır.Bu karışımın uygulaması göz çevresine dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde olmalıdır.
3-)Göz çevresine düzenli olarak yoğurt suyu sürmek veya elma kabuğu koymak da etkili bir çözümdür.
Ebegümeci terapisi
Havanda ezilmiş bir tutam ebegümecinin içine bir adet elmanın suyunu ekleyin. Gazlı bez arasına koyduğunuz karışımı göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin. Bir de bol bol maydanoz ve taze nane tüketin.
Rezene terapisi Kaynatılıp soğutulmuş bir bardak rezene çayına 2 parça pamuğu  batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.
Elma terapisi Rendelenerek suyu sıkılmış bir elmanın  içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirip sorunlu bölgelere uygulayın. Haftada 3 kere bu uygulamayı tekrarlayın. Ancak göz altı morlukları bir sağlık sorunu haberciside  olabilir. Bu yüzden doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu