Seylan diyetinin olmazsa olmazlarından biri köridir. Körinin vücutta yağ yakma işlemine büyük bir etkisi olduğunu vardır.Köri 10 çeşit baharatın karışımından oluşuyor.Bu baharatlar  kimyon, biber, zerdeçal, kişniş, karanfil, kakule, zencefil, hintcevizi, demirhindi ve acı kırmızı biberden oluşuyor.
Seylan diyetinde kahvaltıda taze ananas var. Gerek ananas gerekse alternatifi olan greyfurdu 1 tatlı kaşığı zencefil ile tüketmelisiniz. Ananas kan dolaşımını hızlandırır, vücutta sodyum oranını düşürür,kolesterolü düşürür, tansiyonu düzenler ve kan yağlarını azaltır.Ananasın zencefille beraber kullanımı metabolizmayı hızlandırarak zayıflamayı sağlıyor.
Seylan diyetinde ara öğünlerin mucizesi tarçındır.Toz tarçın ara öğün meyvelerinin üzerinde kullandığınız gibi  çubuk tarçınıda demlemeyerek  çay olarak tüketmenizi öneriyoruz.Ayrıca çubuk tarçın yemek pişirirken de kullanmabilirsiniz.
Sabah: 1 dilim taze ananas( veya greyfurt),2 çay kaşığı zencefil,1 adet yumurta yada 60 gram beyaz peynir,şekersiz siyah veya yeşil çay.
Ara: 1 elma rendesi üzerine 1 tatlı kaşığı tarçın veya 1 adet armut üzerine tarçın.
Öğle Yemeği: Köri soslu kabak, haşlanmış körili esmer pirinç.
Ara: 1 dilim taze ananas veya yarım greyfurt yada 1 adet küçük muz,2 tane diyet bisküvi,yeşil çay.
Akşam: Balık biftek veya baharatlı hindi ya da tavuk göğüs, yeşil salata.
Gece: Demlenmiş çubuk tarçından çay.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu