Güney Kaliforniya Üniversitesi doktorlarından ve mucidi olduğu Revivogen adlı losyonla birçok Hollywood yıldızının saç dökülmesi sorununa çare bulan ünlü dermatolog Dr. Alex Khadavi, saç dökülmesinin yüzde 95"inin genetik olduğunu belirtti.
Genetik kaynaklı saç dökülmeleri için Revivogen saç bakım losyonunu ürettiklerini belirten Khadavi ve ekibi, piyasada çare olarak sunulan ve her yıl milyonlarca dolar akıtılan birçok ürünün saç diplerine inme de başarısız oldukları için soruna çare olamadığını belirtiyor.
Kullandıkları özel lipozomal teknolojisi sayesinde Revivogen"i saç köküne kadar ulaştırmayı başardıklarını belirten Khadavi, "böylece saçı tekrar uzaması için uyarıyoruz" dedi. Yaptıkları araştırmalarda saç dökülmesini durdurduklarını ve saç miktarını %88"e varan oranlarda artırmayı başardıklarını da belirten ünlü dermatolog, kullandıkları yöntemin dünyada saç dökülmesi problemi yaşayan yüz binlerce insanın umudu olduğunu belirtiyor.
Stres, yetersiz beslenme ve mevsimsel değişimlerin saç dökülmesine neden olmadığını da belirten Dr. Khadavi, "Dengesiz beslenme saç dökülmesine yol açsaydı sokakta yaşamak zorunda kalan evsizlerin öncelikle saçlarının dökülmesi gerekirdi. Hâlbuki hepsinin çok uzun ve gür saçları var" dedi.
Saçla ilgili doğru bilinen yanlışlar
Hollywood starlarının doktoru olarak da bilinen Dr. Khadavi, halk arasında saç dökülmesi ile ilgili yanlış bilinenlere de açıklık getirdi.
Jöle kullanmak saç dökmüyor. Sadece saçın yıpranmasına neden oluyor.
Mevsimsel saç dökülmesi diye bir şey yok.
Yetersiz beslenme kel kalmaya neden olmuyor.
Şapka kullanmanın saç dökülmesi ile ilgili hiçbir ilgisi yok
Saç dökülmesinin neden %95 oranında genetik. Bu gen babadan olduğu kadar anneden de çocuğa geçebiliyor.
Saç dökülmesi %5 oranında kullanılan ağır ilaçlara, yaşanılan çok ağır depresyonlara bağlı. Bu tür saç dökülmesinde de saç tekrar çıkabiliyor.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu