Her insanın saçları günlük olarak bir miktar dökülür, ancak maalesef ki bazı insanların saçları seyreklik ve kellikle sonuçlanabilecek şekilde yerine yenisi çıkmaksızın dökülür.

Kalıtım; saç dökülmesinde çok büyük bir rol oynar bunun yanında sağlıksız yaşam tarzı ve uygunsuz saç bakımları da erken saç kayıplarına neden olabilir.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin

- Sağlıklı saçlara sahip olmak için uygun besinleri almak gerekir

- Su, protein, biyotin,A,B6,B12,C vitaminleri, bakır, demir, omega3, çinko, kalsiyum, folik asit ve magnezyum kafa derisi cilt ve saç bakımı için çok önemli rol oynarlar.

- Saçların büyümesi için önemli olan kafa derisindeki dolaşımı arttırmak için parmak uçlarınızı kullanarak kafa derinize masaj yapın.

- Nazik bir tarama yada fırçalama gözenekleri kapatan sertleşmiş yağları saçtan ve kafa derisinden ayırır.

- Aşırı sıcak,güneş ve rüzgardan kaçınmalısınız. www.kadincazayiflama.com

- Sıkı olan şapka ve başlıklar kafa derisindeki dolaşımı zayıflatır ve ter ve kir oluşumuna sebep olur.

- Eğer yüksek stresli bir yaşamınız varsa kendinize zaman ayırarak stresi azaltmayı deneyin çünkü aşırı stres saç kayıplarına neden olur.

- Eğer saçlarınızı boyuyorsanız boya işlemini 2 ayda bir defa yaparak sınırlandırın.. saçları boyamak saçlara zarar verir.

- Saçlarınıza aşırı fiziksel zorlama yapmaktan kaçınmalısınız. Saçlarınızı nazikçe tarayın ve fırçalayın. Saçlarınızı fırçalarken saçınızı çekmeyin ve saçlarınızı örmekten ve at kuyruğu yapmaktan mümkün olduğunca kaçının.

- Yeteri kadar uyuyun

- Düzenleyici kullanın ve çatallaşan saç uçlarını kesin.

- Eğer saç dökülmesi hakkında şikayetleriniz varsa ve tedavi görmek istiyorsanız bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu