Porselen makyaj sandığınız kadar zor değildir. Porselen makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var o kadar. Porselen makyaj genelde özel günlerde ve düğün makyajı olarak uygulanır.

Öncelikle fondöten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu ürünler uygulandıgında ciltte doğal bir göruntu oluşmazsa porselen makyaj amacından sapmış demektir. Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. Sonrasında makyajınızın amacına göre ışık vermek istediginiz bölgeleri belirleyin.

Gece makyajında ışık elmacık kemıklerının ustunde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve saçın modelıne göre farklılık gösterır. Saçınızın vereceği gölgelerle makyajınızın ışıgı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz çok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilir. Bu yüzden size önerım saç provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotoğraflayarak makyözünüze bu fotoğrafı vermeniz. Böylelıkle gölgelerın nerden geldıgı bilinerek makyaj tamamlanır. Düğününüz gündüz ve açık havadaysa makyajınızın mutlaka gün ışığıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekır. Spotların fazla oldugu aydınlık mekanlar için yapılacak makyajlarında birebir ışık altında yapılması önemli bir ayrıntıdır. Porselen makyaj Kryolan ürünlerinin kullanımı şart degildir. Çıkarması gerçekten çaba ister. Kullanmak için de genelde profesyoneller tercih eder. Çünkü hata götürmez.  www.kadincazayiflama.com

Kategoriler:
Etiketler:
Sonraki
Sonraki Konu:
Göz Bakımı

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu