İftar Başlangıç: 2 bardak su,(1 zeytin ya da 1 hurma), 3 tatlı kaşığı ülker mavi-yeşil reçellerinden herhangi biri, Avuç içi kadar pide, Bir tabak çorba (domates, şehriye, mantar, sebze) çorba 1 tatlı kaşığı sıvı yağ (zeytin yağı,mısırözü ya da ayçiçeği yağı) ve yağı alınmış et ya da tavuk suyuyla hazırlanabilir.
Buna ek olarak aşağıdakilerden sadece bir tanesi olmak kaydıyla. Dönüşümlü olarak;
- 100-150 gr. et, tavuk, balık, biftek, deniz mahsulleri, ekmek koymadan hazırlanmış köfte (5-6 tane) ya da, - Bir tabak haşlama ya da fırınlanmış sebze;ıspanak,mantar,kabak,yeşil fasulye, pazı, enginar, karnabahar v.s. ya da, - Kuru fasulye ya da barbunya pilaki ya da piyaz (yağsız) ya da - Makarna ya da bulgur pilavı (1 çorba kâsesi dolusu) üzerine teflon tavada yapılmış yağsız domates + sarımsak sos sıcak bir şekilde konulabilir yanında yoğurt, et, peynir yenmemelidir.
Ek olarak; Her dört yemeğin yanında da sınırsız salata + yoğurt yenilebilir, 1 tane meyve,1 avuç dolusu ülker mavi-yeşil light pizza kraker yenilebilir.
Sahur veya yatmadan önce 10 tane ülker mavi-yeşil light (tarçınlı,limon,elma lifli bisküvi,kurabiye ya da çubuk kraker), bununla birlikte: aşağıdakilerden sadece bir tanesi olmak kaydıyla. Dönüşümlü olarak: - 1 tane yumurta + 1 meyve + yoğurt + peynir veya, - Haşlama ya da fırında hazırlanmış 1 adet patates
Ek olarak; Ülker mavi-yeşil light 1 adet kek (vanilyalı, kakaolu ya da meyveli). Ayrıca Ülker Mavi Yeşil Vanilyalı ya da kakaolu puding de yağsız Mavi-Yeşil sütü ile hazırlanıp bir kâse yenebilir.
İftar ve sahur arasında en az 2 bardak maden suyu (tansiyonu yüksek olanlar ya da böbrek taşı düşürenler için yasak) + 10 bardak su ve diğer sıvılar (çay, kahve) alınmalıdır (şekersiz) Haftada 1 kez 1 adet şekersiz ülker mavi-yeşil çikolata yenilebilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu