Kadınların en büyük korkusu şiş gözler, göz altı morlukları, göz çevresi kırışıklıkları. Ancak dengeli beslenme ve doğal yollarla yapılacak bir bakımla, siz de bu kâbustan kurtulabilirsiniz. Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözler, yüzümüzün en hassas bölgesi olduğu için daha erken yaşlarda kırışıklıklara davetiye çıkartmakta. Bu nedenle de, göz çevresine ekstra bir bakım uygulamak gerekmekte. Göz altı bölgesine özel ürünler kullanılmalı. En doğru seçim ise ; tahriş etmeyen ve alerjik olmayan yağsız nemlendiriciler kullanmak ve doğal yöntemlerle cildi beslemektir. İşte doğal yöntemlerle göz çevresi bakımı ve egzersizler...
Beslenme: Dengeli beslenmek, sağlık kadar güzellik için de yararlı. Vücudumuz için gereken her türlü besini her gün düzenli olarak yemek gerekiyor. Bunun yanı sıra, gözlerin dostu olan A vitamini deposu yiyeceklere günlük öğünlerde mutlaka yer verin.
Dinlenme: Uykunun azı da fazlası da zararlı. Her gün 8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığı açısından oldukça yararlı. Her akşam aynı saatlerde uyumak, yorgun gözleri dinlendirir. Özellikle yoğun tempoda çalışanların düzenli uyku uyumaları ve eğer mümkünse öğle yemeğinden sonra gözlerini 5-10 dakika dinlendirmeleri gerekmektedir.
Temizlik: Göz makyajı, her akşam yatmadan önce mutlaka temizlenmeli. Ancak, temizleme işlemini göz çevresini tahriş etmeden ve yumuşak hareketlerle yapın. Rimel ya da far kalıntıları veya uygun olmayan temizleme ürünleri gece boyunca cilde zarar verebiliyor, hatta kirpiklerin dökülmesine neden olabiliyor.
Malzemeler: 1 çay kaşığı Zeytinyağı, 1 çay kaşığı Buğday yağı, 2 çay kaşığı Patates suyu
Uygulama: Gözaltınıza sürün ve sonra ılık pamukla silin.
Pervin Bulgak

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu