Şiş: 10 mm - 7 mm

Örgü: Düz örgü - Uzun ilmek ajur

Kollar Beden ve Şal: 10 mm şiş ile 50 ilmek başlanır (sol kol ağzı). 20 cm ajurlu örüldükten sonra, 7 mm şiş ile düz örgüye geçilir. Toplam 60 cm olduğunda koltuk altına (sol) gelinmiş olur. Sağ taraftan arttırmaya başlanır (sırttaki verev genişleme İçin). Önce, İki sırada bir 10 defa, sonra, dört sırada bir 10 defa 1'er ilmek arttırılır ve 70 İlmeğe ulaşılır (diğer koltuk altı). Sağdaki 20 ilmek şişten çıkartılarak ayrılır, kalan 50 ilmek ile 40 cm daha örülür ve 10 mm şişe geçilerek 20 cm ajurlu örgü örüldükten sonra, bir defada kesilerek bitirilir (sağ kol ağzı).

Dikiş ve Şal: Örülen yaklaşık 155 cm'lik parça, uzunlamasına ikiye katlanır. İki uçtaki 60′ar cm'lik kısım dikilir (kollar). Bekletilen 20 ilmek şişe geçirilir ve şemada "A - A" olarak gösterilen yaka bölümünden, 30 ilmek daha çekilerek, 50 ilmeğe ulaşılır. Yaklaşık 200 cm örülür, 10 mm şişe geçilerek 20 cm ajurlu örgü örüldükten sonra, bir defada kesilerek bitirilir.

Kategoriler:
Etiketler:
Önceki
Önceki Konu:
Örgü Bluz Modeli
Sonraki
Sonraki Konu:
Yazlık File Çanta

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu