MALZEME: 100 gr. sarı, 25 gr. pembe yün.  Şiş no: 2,5450 cm. lâstik.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1)1 /1 lâstik: 1. sıra: 1 yüz,1 ters, 2. sıra: yüzün üstüne yüz, tersin üstüne ters. 2) Düz örgü: 1. sıra: Yüz. 2. sıra: Ters.

ARKA: Sarı renk ile 16 ilmek geçirilip, düz örgü ile örülür. Başlangıçtan itibaren 5 cm. de yanlardan 2 sırada bir 12 defa 1 'er ilmek,her sırada bir 25 defa 1 er ilmek arttırılarak devam edilir. Yanlara 5 er ilmek birden ilâve edilip, elde edilen 100 ilmek ile düz örgü örülür. Başlangıçtan itibaren 43 cm. de örgü ikiye ayrılıp iki ayrı parça olarak devam edilir. Yanlarından yüksekliği 47 cm. olunca ilmekler bir şiş üzerinde bekletilir.

ÖN: Aynı arkası gibi örülür. Tek fark olarak açığı yapılmaz. Bacak kısımlarının kenarlarına dikilmek üzere iki ayrı parça olarak 125 ilmek geçirilip ortalama 1,5 cm. kadar düz örgü ile örgülenip, ilmekler bir defada kapatılır. Bu parçalar daha sonra ikiye katlanıp kenarlara dikilir.

OMUZ ASKILARI: 6 ilmek geçirilip 37 cm. 1 /1 lâstik örgülenip, ilmekler kapatılır. Aynı şekilde bir ikinci askı daha yapılır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu