Bu yöntemde tedavi genellikle yüzeysel kalınarak çoklu seanslar ile ve hastayı günlük yaşamından uzaklaştırmadan sağlanır. Mikro-dermabrazyon yüzeysel, ince kırışıklıklarda, yara izlerinin rehabilitasyonunda, karın ve bacak çatlaklarında, cildin sürekli genç ve pürüzsüz görünmesi amacıyla tek başına ya da ilave yöntemler ile birlikte kullanılabilir. Uygulama ofis şartlarında, soymanın derinliğine göre hiçbir lokal anestezi kullanılmadan ya da aneztezik kremler yardımıyla yapılabilir.

Mikrodermabrazyon, besleyici cilt bakım kremleri ve losyonların tatbiki öncesinde de uygulanır ve ultrasaund yardımıyla cildin ihtiyacı olan maddelerin cilde nüfuz etmesi ve daha iyi emilmesi sağlanır. Burada mikrodermabrazyonun görevi ölü cilt hücrelerini uzaklaştırmak, ultrasaundun görevi ise hücre aralıklarını artırarak moleküler geçişi kolaylaştırmaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu