- Havalar soğuduğunda mobilya ve eşyalarınızın üzerini örtmek için tüylü ve sıcak tutan örtü takımlarını tercih edebilirsiniz. Havalar ısınmaya başladığında ise bunları kaldırabilir ya da yerlerine yumuşak pamuklu veya ipekli örtüler serebilirsiniz.

- İlkbahar geldiğinde yatağınızdaki yün dolgulu yorganı kaldırıp, yerine çok daha hafif pamuklu bir yatak örtüsü ya da sade pamuklu bir pike kullanabilirsiniz.

- Çam ağacı çiçek süslemelerini ve yılbaşını hatırlatan renk tonlarını, ilkbahar ve yaz ayları geldiğinde çok daha açık ve canlı renklere dönüştürebilirsiniz. Koyu pirinç veya seramik kapların yerine de saydam cam veya kristal vazolar tercih edebilirsiniz.

- Koyu desenli dekoratif yastık kılıflarınızı çok daha ferah bir görünüm yaratacak çiçek baskılı ya da daha sıcak havalar için ekose desenli kılıflarla değiştirebilirsiniz. Dekoratif yastık kılıflarını değiştirmek yerine iki farklı yastık takımını sıcak ve soğuk mevsimlere göre değiştirerek de kullanabilirsiniz.

- Eğer vitrininizde tabak koleksiyonunuz varsa, kışa uygun klasik tasarımlı olanları yaz geldiğinde çiçek desenli porselenlerle değiştirebilirsiniz.

- Tersi çevrilebilir perdeleriniz varsa mevsim değişikliklerine göre perdelerinizi canlı tonlardan nötral tonlara kolaylıkla çevirebilirsiniz.

- İlkbahar ve yaz mevsimlerinde sehpanızın üzerine bahçe dergileri ve çiçek kitaplarını koymayı unutmayın. Bunlar dışarının canlılığını içeriye getirmenize ve evinize renk katmanıza yardımcı olur.

Öneriler

1. İlkbahar ve yaz dönemlerinde kullandığınız renk ve aksesuarlarda, açık renk tonlarını ve hafif görünümü tercih edebilirsiniz.

2. Mevsimlere göre değişiklik yapmak, uzun süredir ortalarda gözükmeyen bazı eşyalarınızı ortaya çıkarmanıza ve belli bir süre de olsa bu eşyaları dekorasyonunuzun merkezi bir parçası haline getirmenize fırsat verir.

3. Dekor değişikliğini bahar temizliği gibi bir seferde yapabileceğiniz gibi bu değişimi günlere ya da haftalara da yayabilirsiniz. Ufak değişikliklerin ile evinizde yaratacağı farklılıkları görünce şaşıracaksınız.

4. Eğer kış uzun geçeceğe benziyorsa, yerde hala kar olsa dahi ilkbahar eşyalarınızı çıkarın. Belki sıcak battaniyeleri kullanmaya devam edeceksiniz ama ilkbahar esintisi taşıyan eşyalar evinize çok daha aydınlık ve canlandırıcı bir görünüm verecek.

Kaynak: Evim

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu