Güneş kremi: Aslında buna güneş kremi demeyelim de, güneşten korunma sağlayan, renklendiricili bir nemlendirici diyelim. Bunu bulundurmanızın sebebi, cildinizi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumak. Ama nemlendiricili ve hafiften renk veriyor oluşu da, bir nevi fondöten gibi kullanmanızı sağlar.

Temizleyici: Temizleyiciye ne zaman ihtiyaç duyacağınız bilinmez, bu nedenle elinizin altında olsun. Ucuz olsun diye uyduruk bir şey almayın, cildiniz için uygun ve iyi bir ürün seçin.

Tonik: Taze ve temiz bir cilt için her zaman küçük bir şişe tonik bulundurun. Eğer isteğiniz boyda bulamıyorsanız, herhangi küçük bir şişeye de boşaltıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Tonik, en yorgun ciltleri bile birkaç dakika içinde canlandırır. Üstelik sivilcelenme, siyah noktalar ve yağlanma gibi sorunların çözümünde de etkilidir.

Göz makyajı temizleyicisi: Makyajınız akabilir, yahut makyajı yolda ve işte yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle bir göz makyajı temizleyicisi bulundurmak çok işinize yarayacaktır. Yağlı bir ürün kullanmadığınız takdirde, gözünüzdeki farı silip, hemen yeniden sürebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin çoğu dudak temizlemektede kullanılabilir.

Fondöten: Fondöten seçerken en önemli unsur seçtiğiniz tonun cilt renginize uymasıdır. Çoğu kadın doğru rengi bulmakta başarılı olmadığından, acele etmeden kendiniz için doğru ton ve formülü arayın. Kozmetik uzmanlarından da yardım alabilirsiniz. Ayrıca farklı ışıklandırmalar altından da ürünün rengini mutlaka kontrol edin. Kapalı alanda iyi duran bir renk, gün ışığında farklı görünebilir.

Kapatıcı: İşte olmazsa olmazlardan biri. Kapatıcıyı fırçayla kullanıp, tüm pürüzleri kapatabilirsiniz. Eğer çok duru ve düzgün bir cildiniz varsa, hiç fondöten kullanmadan sadece kapatıcı da kullanabilirsiniz.

Pudra: Fondöten kullansanız da, kullanmasanız da pudra kullanın. Pudra parlamayı alır, aynı zamanda da cilde duru bir görünüm kazandırır.

Allık: Ek bir kat olarak cildinize oturan toz pudra yerine, cildinize yedireceğiniz krem halindeki bir allık her zaman daha iyidir. Eğer allığa biraz da parlatıcı eklerseniz, dudak boyası ya da göz farı şeklinde de kullanabilirsiniz.

Göz kalemi ve göz farları: Farklı renklerde bir sürü ürüne ihtiyacınız yok. Doğal tonları, ya da kendinize ne yakışıyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bunu seçerken, yaşınızı, cildinizi, cilt ve saç renginizi ve gözlerinizin şeklini de dikkat alın.

Dudak kalemleri ve ruj: Bir tane doğal tonlarda, bir-iki tane de daha can alıcı renklerde ürün bulundurun. Elinizdeki renkleri karıştırarak farklı tonlar elde edebileceğinizi unutmayın.

Dudak parlatıcı: Asla vazgeçmemeniz gereken şeylerden biri de dudak parlatıcısıdır. Rujla birlikte veya tek başına kullanabilirsiniz.

Pamuk ve pamuklu çubuk: Makyajı temizlemek, dağıtıp yaymak için yanınızda bulundurmanız şarttır.

Rimel: Makyaj yapmadan sadece rimel sürmek bile havanızı değiştirir. Kirpiklerinizi hem uzun, hem de gür gösteren bir rimeli tercih edin.

Makyaj fırçaları: İyi bir makyaj uygulamanın sırlarından biri de makyaj fırçalarıdır. Bu nedenle pudra/allık, kaş, dudak ve gözler için mutlaka fırça bulundurun.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu