Kuşkusuz bir çoğumuz canımız sıkıldığında evimizi baştan dizme lüksüne sahip değiliz. Ancak eski eşyalarınızı yenilere nasıl uyarlayabileceğinizi görmeden onları rafa kaldırmayın.

Modern bir renk paleti seçin

Koyu renkteki ahşap mobilyalarınızı gizlemek için pastel tonlarda masa örtüsü tercih edebilirsiniz. Arka planda göze hitap eden bir görünüm için çarpıcı ve modern tarzda duvar kağıdı uygun olabilir. Masa düzeniniz için pembe, gri, krem ve metalik gri tonları harikulade olacaktır. Sahip olduğunuz koyu renk sandalyeleri kadife gibi pastel tonlardaki klasik kumaşlarla kaplayarak yenileyebilirsiniz. Son dokunuşları ise aksesuarlarla yapabilirsiniz. Cam, seramik, metal aksesuarlar ya da gelenekselliğe gönderme yapacağınız bakırlarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Koyu renk yemek masası ve sandalyelerin görünümünü yumuşatmak için yemek masanızın önünde durduğu duvarı pastel tonlarda bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Eski eşyalarınızla ve odanın geri kalan kısmıyla uyumlu olması için klasik desenleri olan açık renk bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde modern ile klasik stili bir arada kullanmış olursunuz. Aksesuar seçerken cam tercih edebilir, halihazırdaki cam eşyalarınızla birlikte uyumlu bir biçimde kullanabilirsiniz. Eğer geometrik desenli bir duvar kağıdı seçtiyseniz klasik tarzla kombine etmek için pastel tonlardaki keten ya da tül perdeleri tercih edebilirsiniz.

Favori mobilyalarınızı yenileyin

Her ne kadar yeni mobilyalar satın almak bugünlerde eskisini yenilemekten daha ekonomik olsa da, sizin için hatırası olan bir sehpa ya da antika sayılabilecek bir kanepeyi elinizden çıkarmak da o kadar kolay olmaz. Bu yüzden sehpaları boyayabilir ve kanepelerinizi kaplatarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Havadar ve dingin bir görünüm için pastel tonlar vazgeçilmezdir. Bu havayı tamamlayacak olan yastıklar ve belki bir pufla eskilerinizi en pratik yoldan yenilemiş olursunuz. Keten ve kadifelerle pencerelerinizi giydirerek eski ile yeniyi buluşturabilirsiniz. www.kadincazayiflama.com

Eski parkeleri ya da taş yer döşemelerini modern tarzda bir halı ile saklayabilirsiniz. Sahip olduğunuz klasik mobilyaları eskiye göndermeler yapan yeni aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Eski bir sehpa, sandalye ya da masaya yeni bir görünüm kazandırmak ve yaratmakta olduğunuz konsepte uydurmak için mobilyalarınızı boyayabilir ya da cilalayabilirsiniz. Lake ya da Fransız stili iyi bir geçiş sağlayabilir.

Klasik mobilyalarınızı modern kumaşlarla giydirin

Klasik tarzda bir yatak odanız varsa ve atmosfere biraz olsun modern dokunuşlar eklemek istiyorsanız, modern tarzda bir koltuk tam aradığınız şey olabilir. Çizgili ya da çiçekli desenlerin yatak odanızın havasını nasıl değiştirebildiğine inanamayacaksınız. Ayrıca halıya hakim olan ya da halınızdaki desenleri oluşturan renklerden birini tercih ederek koltuğunuzu seçebilirsiniz. Böylece geçişi de sağlarsınız. Aynı üslubu perde ve duvarlarınıza da taşıyabilirsiniz.

En pratik yenileme yöntemi; eski eşyalarınıza hakim olan renklerden birini seçerek yeni koltuğunuzun desenlerini bu renkte tercih etmenizdir. Çiçek desenli ya da çizgili kumaşlarda bu öneriyi uygulayabilirsiniz. Pencerelerinizi de giydirin. Sahip olduğunuz eşyalarınızı bastırmayacak pastel tonlarda sade perdeler seçebilirsiniz. Geometrik desenler serpiştirilmiş tül perdeler, pastel tonlarda güneşlikler şık bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Yatak başınızı kumaşla ya da duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Eskiye göndermeler yapan modern renklerdeki nevresim takımları da eski ille yeni arasındaki geçişi sağlamada işinize yarayabilir.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu