Kulak ağrılarının yaygın sebebi mikroplanmalardır. Kulağa yabancı madde sokmak, kulak kirini tırnakla, saç tokası veya şiş gibi sivri uçlu cisimlerle temizlemek, dış kulağın mikrop kapmasına ve ağrımasına yol açar.

Orta kulak hastalıkları nezle, grip, bademcik iltihabı, tükürük bezlerinin şişmesi, kızamık ve kızıl gibi hastalıkların yayılarak orta kulağı etkilemesiyle ortaya çıkar. Kulak yolunda ortaya çıkan sivilce veya çıban da kulak ağrısına sebep olabilir. Kulak ağrısı için aşağıdaki bitki formülleri uygulanabilir.

- Halis üzüm sirkesi bir kapta kaynatılır. Çıkan buhar, bir kağıt huni yardımıyla kulağa aktarılır. Bu uygulama sabah ve akşam yatarken yapılır.

- Kulağa günde üç defa birer damla gülyağı damlatılır

- Kulağa günde üç defa, 2 ' 3 damla çörekotu yağı damlatılır. Çö-rekotu ateşte yakılarak dumanı burna çekilir.

- Bir kavanoza bir miktar papatya konur, üzeri örtülecek şekilde zeytinyağı ilave edilir. Karışım sık sık çalkalanarak üç hafta güneşte bekletilir. Kulağa günde 3 defa 2 ' 3 damla damlatılır.

- Nane suda kaynatılır, bu arada buharında durulur. Ayrıca kulağa 1 -2 damla nane yağı damlatılır. www.kadincazayiflama.com

- Kulağa anne sütü damlatılır. Boğaza lahana sarılır.

- Soğan ezilir. Suyundan kulağa 1 ' 2 damla damlatılır.

- Siyah turp ezilir, suyundan kulağa 1 - 2 damla damlatılır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu