Eğer aynaya baktığınızda saçlarınız sizinle konuşmuyorsa, bir sorun var demektir. Yanlış şampuan kullanımı, saçınızı olduğundan mat ve cansız gösterir. Bu durumda kimyasal içeriği fazla olan ürünler yerine, natürel ve organik şampuanları kullanmaya yönelmelisiniz. Şampuanınızı değiştirme vaktinin geldiğini nasıl anlayacağınıza gelince, kendiniz evde ufak bir test yapabilirsiniz.

Soracağımız sorulara çoğunlukla evet diyorsanız, acilen şampuan değişimine geçiniz. Saçlarınız hacimsiz mi? Zor mu şekilleniyor? Elektriklenme sorunu yaşıyor musunuz? Kepek problemleriyle baş etmek zorunda kalıyor musunuz? Saç uçlarında kırılma var mı? Bu konularda sıkıntı yaşıyorsanız; saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Son defa duruladığınız suyun soğuk olmasına özen gösterin.

Fön çekimi esnasında makinenin ısısı çok yüksek olmamalı. Saç kremi uçlara kullanılmalı. Bitkisel özler içeren haftalık maskeler saçınıza canlılık kazandıracaktır. Saçınıza uygun renk bilgisine mutlaka sahip olun. Bunun için kendiniz boyamak yerine, önce profesyonel destek alabilirsiniz. Örneğin, açık pembe ten rengine sahip olanlar, kızıl ya da platin sarısından uzak durmalıdırlar. Soluk tenliler, turuncu ve açık kızıl tonlarındansa, koyu kızıl ve çikolata kahvelerini tercih etmelidirler.

Saça zarar veren uygulamaların başında röfle gelmektedir. Röfleye en uygun olanlar kısa ve katlı saç kesimine sahip saçlardır. Yaş ilerledikçe yapılacak röflelerde, doğal tonlardan bir ton açığını seçmek gerekir. Düzenli olarak röfleli saçlara bakım yapılması gerekir. Bu maskeleri kullanırken, yağ terapilerine dikkat edin. Zira saç renginiz gereğinden fazla açılabilir. Koyu renk saçlar sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Birkaç ton açık gölgelerle hem yüzünüzün sert ifadesini kaybedersiniz, hem saçınızda hoş ve ışıltılı hareketlenmeler yaratırsınız. Saçınıza kullandığınız tarak ve fırçaları gözden geçirmelisiniz. Eğer saçınız kıvırcık ve gürse, geniş ve büyük tarakları ıslakken kullanabilirsiniz. Saçınız düz ise, dar ağızlı fırçaları kullanmanızda sakınca yoktur. Bunların doğal olanlarını tercih ederseniz, hijyen sağlamış olursunuz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu