Uzmanlara göre imitasyon takılar; el bileği, boyun ve kulak memesinde iyileşmesi zor lekeler bırakabilir. Özellikle genç kızların fazla sayıda kullandıkları imitasyon takıların, sürekli kullanım sonucu cildin görünür bölgelerinde, tedavisi güç kahverengi lekelere yol açtığı belirtildi. İmitasyon takı yapımında kullanılan nikel alerjik kontakt dermatit adı verilen egzemaya neden olabilmektedir; Özellikle sıcak havada terlemeyle birlikte alerjik reaksiyon daha da artar.

İmitasyon takı meraklılarına. Güzelleşmek uğruna, tedavisi çok güç kahverengi lekelere yol açabilirsiniz. uyarısında bulunan uzmanlar, üstelik bu lekelerin, takıların kullanıldığı görünür bölgelerde oluşacağını, cilt güzelliğinin bozulacağını vurguluyor.

İmitasyon takılar ve metal düğmelerin yinelenen temasının ciltte kızarıklık, kabuklanma ve sulu yaralar meydana getirir. Bu hoş olmayan görüntüye bir de kaşıntının eklenebilir. Takılar özellikle el bileği, boyun ve kulak memesinde iyileşmesi güç kahverengi lekeler bırakabilirler.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: