Göz makyajınızın daha iyi ve daha güzel olması için bu yazımızı mutlaka okumalısınız.
- Makyajdan önce ellerinizi mutlaka yıkayın. - Gözleriniz hassassa elinizle far sürmeyiniz ve far kutusuna rengini denemek için parmaklarınızı değdirmeyiniz. - Aynı aplikatör ile iki farklı renkte farı üst üste sürmeyin. - Hassas gözlere zarar verebileceğinizden fırça, sünger ve aplikatör her kullanımdan sonra yıkanmalıdır.
Örtücü Göz altı morluklarının yok edilmesi için alt makyajdan bir ton açık renkte bir örtücü kullanılmalıdır. Örtücü sürmeden önce, süreceğiniz bölgeye önce biraz göz kremi sürmelisiniz.
Far Alt makyajdan sonra allık uygulanır.Bu işlem sırasında hassas olan gözaltı torbacıklarınıza dikkat edin.Çatlamış, kurumuş gözlere sahip insanlarda veya kontakt lens kullanan kişilerde yağ ve balmumu içeren krem şeklindeki farlar kullanılmalıdır. Kırmızı rengin tonlarındaki farları kullanmayın. Bunlar gözleri olduğundan daha yorgun gösterirler.Yeşile yakın renklerden de kaçınmalısınız.En ideali gri, koyu kahve yada siyah gibi kuru renkleri tercih edin.Kahve tonlarından, kırmızıya doğru gitmeye çalışın.Kayısı, şampanya, fildişi ve krem renkleride ideal far renkleridir.Mavinin tonlarınıda kullanabilirsiniz, fakat kırmızı zerrecikler içermediğinden emin olun.Gözlerinizin doğal görünmesini istiyorsanız ortaya doğru bir damla altın yada gümüş renginde pudra sürebilirsiniz.
Macara/Rimel Bakterileri çektiğinden dolayı rimel kullanımına mutlaka dikkat etmelisiniz.Fırçanızı sürekli olarak tüpün içerisine sokup çıkarmaktan kaçının.Genelde kızarmış ve hassaslaşmış gözlerin nedeni rimellerdir.
Göz Kalemi Kontakt lens kullanıcıları göz kalemini gözün iç kısmına sürmemeli.Bu işlemde göz kalemi yaşı filmi ile etkinleştiğinden gözlerinizin gereksiz yere acıyıp kaşınmasına sebep olabilirsiniz.Kızaranve hassaslaşan gözlerde kesinlikle kahve renkli göz kalemi kullanmamalısınız.Çünkü kahve rengi zayıf noktaları daha da belli eder.
Göz Damlası Gözdeki kanlanmış damarcıklardan kurtulmak için göz damlaları kullanabilirsiniz.Ama bu tür preparatları çok idareli ve sadece gerektiğinde kullanılmalısınız.
Kaşlar Bütün makyajı bitirdikten sonra kaşlarınıza hareket getirmelisiniz, ama bunu yaparken kaşlarınızı asla koyu renge boyamamaya özen gösterin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu