Doğru  maskara seçiminde en önemli kural kirpiklerinizin niteliğini belirlemektir. Uzun,kısa,kalın ve ince kirpik yapısına göre kullanılacak maskarada değişir. Kısa kirpikler için uzun gösteren maskaralar tercih edilirken, ince kirpikler için dolgunlaştırıcı maskaralar sayesinde hacim kazandırılabilir. Uzun kirpikler içinde kirpikleri kıvıran maskaraları seçmek uygundur.
Ten rengine hangi renk maskara uygundur? Giyime ve dış görüntüye hangi renk maskaralar daha çok uyar? Siyah ve kahverengi maskaralar her tür cilt ve göz rengine uymaktadır. Kıyafetlerinizle de uyumlu olur.Bunun için bu renkleri seçmenizi tavsiye ediyoruz.
Yüzme, ağlama, duş gibi faaliyetler için suya dayanıklı bir maskara seçilmelidir. Bu sayede ağladığınız ya da yüzmeye gittiğinizde sorun yaşamazsınız. Bu tip maskaralar genelde siyah ve kahverengi olmak üzere iki çeşittir. Ancak suya dayanıklı maskarayı temizlemek için mutlaka temizleyiciniz olmalıdır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu