Evlenmek, belki de verdiğiniz en önemli karar. Hiç evliliğinizin gidişatını enine boyuna düşündünüz mü? İşte size bir fırsat AŞIK olmak, sevmek ve sonunda evlenmek. Hiç tanımadığınız, tereddüt ettiğiniz erkekle bir ömür geçirmek. Kolaymış gibi görünüyor ama evlilik aslında zoru başarmak. Tanıdığınız insan bir anda yabancı gibi görünebilir ya da değişebilir. Sürekli birlikte olmanın yarattığı sorunlarınız da olabilir. Ama siz bunları düşünmeyip gerçeklerden kaçma yolunu tercih ettiyseniz artık düşünmenin zamanı geldi.
- Bütün işleri bölüşüyor musunuz, yoksa hepsini yalnız başına ikinizden biri mi yapıyor? Eğer paylaşıyorsanız işleri neye göre paylaştığınıza bir bakın.
- İnsanlara tanışmanızı nasıl anlatıyorsunuz? Anlatırken hala heyecanlanıyor musunuz?
- Eşinizi kıskanıp, eşyalarını kontrol ediyor musunuz, yani onu gözlemliyor musunuz?
- Hiç sizinle sadece siz istiyorsunuz diye sevişti mi (kendisi istemeden)?
- Planları ya da finansal hesapları kim yapar? Hep birbirinize mi yüklersiniz yoksa Masa başına oturup birlikte mi hesaplarsınız?
- Her zaman yanınızda olmasını ister miydiniz? Aynı işyerinde çalışmak gibi.
- Akşam işten eve dönerken eşinizi göreceğiniz için seviniyor musunuz, yoksa nasıl yemek hazırlayacağınızı mı düşünüyorsunuz?
- Eğer evlendiğiniz güne geri dönme şansınız olsaydı neleri değiştirirdiniz?
- Aynı şeyler için mi endişeleniyorsunuz, zevkleriniz aynı mı?
- Evlenerek hayallerinizden vazgeçtiğinizi, her şeyi ardınızda bıraktığınızı düşünüyor musunuz?
Cevaplardan dolayı paniğe kapılmayın. Yapacağınız tek şey eşinizi karşınıza alıp konuşmak ve onun düşüncelerini öğrenmek. Eğer cevaplar size evliliğinizin ne kadar mükemmel olduğunu hatırlattıysa, güzel ve romantik bir gece hazırlayın ve eşinize sürpriz yapın. İlişkinizin değerini bilin, çünkü her evli çift sizin gibi değil.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu