Kağıt Helva adlı kitabında Elif Şafak'ın dokuz kitabından seçilmiş yazılar bir araya getiriliyor. Aşk kitabının yazarı Elif Şafak, Türkiye'de daha önce yapılmayan bir projeyle okurlarına merhaba diyor.

Elif Şafak, çok satanlar listesinin üst sıralarında yer alan "Aşk" adlı kitabının hemen ardından yeni bir kitap daha yayımlıyor. Aralık ayının ilk haftasında Doğan Kitap etiketiyle raflarda görülecek "Kâğıt Helva" adlı kitap, Şafak'ın ilk romanı "Pinhan"dan bu yana çıktığı yazarlık yolculuğunun kısa bir özeti.

Yazar "Kâğıt Helva"da Türkiye'de daha önce yapılmamış bir projeyle okurun karşısında bu kez. "Best of Elif Şafak" diyebileceğimiz kitap, Elif Şafak'ın sekiz romanı ve tek deneme kitabı "Med-Cezir"den yazar tarafından seçilmiş paragrafları bir araya getiren, hayata dair bir derleme.

Şafak, "Her kitabımda farklı bir ben, farklı bir dil var. Bir önceki kitap olmadan bir sonraki roman yazılamazdı. Bu kitapta 15 yıllık yazın hayatımdaki yönelimi, izleği ve durakları bir araya getirdim" diyor. Kitapta yazarın "Aşk"ta 40 kuralla okuruyla paylaştığı felsefesini, fikirlerini, 15 yıl önce yazdığı ilk romanı "Pinhan"da da, ana izlek olarak ortaya koymuş olduğu görülebiliyor.

Başta aşk olmak üzere, insan, yolculuk, varoluş, inanç, zaman, kadınlık, yazmak, kimlik, yalnızlık, dostluk ve sevgi gibi temel temaları işleyen, 156 sayfalık bu alıntılar kitabını Alametifarika tasarladı. Kitaba M.K. Perker'in illüstrasyonları eşlik ediyor. Şafak, "Pinhan"dan "Aşk"a yürünen yolda geriye doğru bir bakış olduğuna dikkat çektiği kitabın adının "Kâğıt Helva" olmasını ise "kâğıdın üzerine konmuş birkaç tatlı kelam" diyerek açıklıyor.

i.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu