Eğer makyaj yapmamış gibi görünmek istiyorsanız eski malzemelerinizi bir kenara bırakın. Kendiniz gibi görünmek istiyorsanız anahtar ürünlere ve gizli ipuçlarına bir göz atın

Gözler

Ten renginizden bir ton açık, ince yapılı bir kapatıcıyla işe başlayın. Laura Mercier, Secret Concealer doğru tercih. Kapatıcıyı kaş altlarına ve göz pınarlarına da uygulayın, böylece göz renginiz ortaya çıkacaktır. Amaç kalem ya da eye liner çekmiş gibi gözükmeden gözleri ortaya çıkarmak. Bunun sırrı, üst kirpik dipleri hizasından göz kapağının içine çekilen eye liner. M.A.C., Liquidlast in Boot Black eye liner tercih edebilirsiniz. Böylece göz şekliniz ortaya çıkacak ve kirpikleriniz belirginleşecektir.

Kirpikler

Üst kirpiklere Maybelline, Define-A-Lash siyah maskara uygulayın. Maskarayı sağa sola oynatmadan, kirpik diplerinden uca doğru sürün, Tek bir kat yeterli olacaktır. Bu arada kalın fırçalı hacim veren maskaraları makyözlerin tavsiye etmediğini de eklemek gerekir.

Cilt

Fondötenin ciltte iyice emilmesi ve uzun süre kalıcılığını koruması için, Bobbi Brown, Hydrating Face Cream nemlendirici krem uygulamalısınız. Yoğun kapatıcı özellikli bir fondöten yerine Giorgio Armani, Hydra Glow Foundation fondöteni tercih etmek görünümü inceltecektir. İnce yapılı ve parlak ürünleri öneriyoruz. cilt renginize uygun fondöteni tüm yüze uyguladıktan sonra bir ton açığını T bölgesinde kullanmanız doğru bir detay.

Matlaştırmadan cilde porselen etkisi veren bir pudra kullanılmasını öneriyoruz. M.A.C., Blot Powder Loose çok doğru bir tercih. Kırışıklıkların arasına girmeyen bu pudra, kalın ve yapay bir görünüme neden olmuyor.

Allığın amacı yüzü renklendirmek değil yüzü gölgelendirerek yüze boyut kazandırmak. Elmacık kemiklerine Shiseido, Accentuating Powder Blush'ın Innocent Rose uygulamak harika bir seçim. Allığı yanaklara değil elmacık kem altına uygulamalısınız.

Dudaklar

Dudakların kuru ve çatlak görünmesi en istenmeyecek durumdur. Clarins, Moisture Replenishing Lip Balm dudak nemlendiricisini tercih ederseniz bu seçtiğiniz ürün parlaklık vermez ve yapışkan bir tabaka bırakmaz.

Dudak rengini eşitlemek ve kalıcılık sağlamak için tüm dudağı rujun renginde bir kalemle boyayın. L'Oreal, Crayon Petite Lip Liner in Barely Pink kalem gibi pembemsi bej ve mat tonlar ideal olacaktır.

Rujunuzu seçerken dudağınızın doğal renginden yola çıkın ve her ten rengi rujun sizin ten renginize uy¬mayacağını unutmayın. Kumrallarda doğal renk için Nars, Lipstick'in Honolulu Honey  doğru bir seçim. dudaklarınızın doğal rengi koyuysa daha pembeye bakan bejler tercih etmelisiniz.

Rujunuzu fırçayla sürerseniz hata payınızın çok daha az olacaktır. Lancôme, ruj fırçası gibi bir fırçayla hem dudağınıza şekil vermek kolaylaşacak hem de ruj çok yoğun uygulanmayacağından daha doğal bir görünüm elde edilecektir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu